+380501017520
Лайфхаки тайм-менеджменту для результативної підготовки до ЗНО/НМТ

Лайфхаки тайм-менеджменту для результативної підготовки до ЗНО/НМТ

Опубліковано 1 листопада 2024

Планування часу або тайм-менеджмент — одне із найважливіших завдань при підготовці до ЗНО, яке має поставити перед собою кожен випускник. 
Чіткий розпланований розподіл часу у підготовці до НМТ з усіх предметів надасть вам сил та мотивації, сповнюватиме віри у досягнення відмінних результатів. 
Для максимальної ефективності використовуйте «ідеальний час для навчання», години доби, коли мозок активно сприймає, аналізує та використовує інформацію. Ваш час також залежить від біологічного розкладу ваших справ протягом дня. Кілька годин на підготовку мають бути систематичними і щоденними, тоді організм звикне до постійних розумових навантажень.
Між блоками завдань робіть перерви, або переключайте увагу на іншу діяльність, а потім знову повертайтеся. Невід’ємною частиною хорошої підготовки до іспитів є міцний довгий сон, не менше 8 годин на добу. Ваша продуктивність праці від цього зростатиме. Варто берегтися від чинників, які у прямому сенсі «крадуть час», постійно відволікаючи від основного.

Читати статтю Як ефективніше готуватися до НМТ: самостійно, з репетитором чи на курсах?


Список поширених «крадіїв часу», які можуть заважати ефективній підготовці до ЗНО:


1.    Соціальні мережі та гаджети – постійні сповіщення, перегляд стрічок новин, безцільне гортання соцмереж, ігри відволікають увагу та забирають багато часу.
2.    Телевізор та серіали – перегляд одного епізоду часто перетворюється на кілька годин.
3.    Прокрастинація – постійне відкладання скдадних тем та завдань на потім через страх почати, невпевненість або інші фактори.
4.    Нечітки цілі та плани – немає чіткого плану підготовки, згідно програми.
5.    Відсутність пріоритетів – виконання менш важливих або другорядних завдань замість зосередження на найбільш важливих темах.
6.    Погане планування і відсутність графіку– обмеження розподілу часу на підготовку за темами чи предметами, що ведуть до неповного охоплення матеріалу.
7.    Відсутність конкретних цілей на день – невизначені цілі призводять до неефективного використання часу, плануйте вивчення конкретної теми чи блоку на день
8.    Нестача відпочинку та перевтома – недостатній сон та перевтома, які знижують ефективність навчання і концентрацію.
9.    Постійне повторення знайомих тем – деякі учні витрачають багато часу на те, що вже добре знають, замість освоєння нових матеріалів.
10.    Багатозадачність – намагання зробити кілька справ одночасно знижує продуктивність і засвоєння матеріалу.


Лайфхаки тайм-менеджменту при підготовці до ЗНО/НМТ:

 

  • Інтервальна техніка запам’ятовування (10/60/6/24): 10 хвилин для прочитання матеріалу, через годину пригадати прочитане, через шість годин обов’язково повторити, за 24 години — закріплення матеріалу.
  • Чітко формулюйте свої цілі, мету і завдання: наприклад, замість скласти НМТ на відмінно, вживайте, скласти НМТ на 180 балів».
  • «Їжте слона по частинах»- розподіліть великі блоки інформації на підблоки та підтеми, і опановуйте маленькими кроками, а сам іспит вважайте на конкретною ціллю, а певною сходинкою до нового етапу вашого життя: навчання у ВНЗ, здобуття хорошої улюбленої спеціальності. 
  • Техніка «з’їжте жабу» задовольнить тих, хто звик найскладніше відтягувати до останнього. Спочатку працюємо над темами, які даються важче, потім беріться за легші.
  • Ставте чіткі дедлайни для опанування певної теми чи блоку з предмету.

Читати статтю Популярні сайти і застосунки для підготовки до НМТ

Пам’ятайте, що час – це ваш найцінніший ресурс під час підготовки до НМТ. Використовуйте його з розумом, плануйте свої дії. Кожна година, витрачена на навчання, наближає вас до омріяного результату!